Neler yeni
Nubia Türkiye Forum

Türkiye'deki Nubia kullanıcılarının sorularını cevaplamak ve sorunlarını çözmek için oluşturulmuş bir topluluktur. Topluluğa üye olarak siz de bizlere destek olabilirsiniz.

• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Anlatım Z17 Mini V1.07'yi Sürümünü V2.09'a Güncelleme

Seyit

Çavuş
Yönetici
Yönetici
Moderatör
güncelleme.jpg

Z17 Mini'nin kutudan çıktığında yazılım sürümü v1.07 olarak görünüyor ancak sistem şuan v2.10'a yükseltilmiş durumda ancak v1.07'de olan bir problemden dolayı güncelleme otomatik olarak sisteme gelmiyor, güncelleme yapabilmek adına yapmanız gereken bir kaç adım var;

- Öncelikle alttaki linkten v2.09 sürümünü telefonunuza indirin
http://rom.download.nubia.com/Europe&Asia/Z17 mini/NX569J_Z69_EN_TSXPR1JE00L209.zip

- Dosyayı indirip telefona attıktan sonra, telefonunuzdaki bütün dosyalarınızı ve sizin için önemli olan her şey yedekleyin çünkü güncelleme sonrası her şey silinecek

- Ayarlar > Hesaplar > Google bölümüne girerek Hesabı Kaldır'a dokunun ve Google hesabınızı telefondan kaldırın

- Hesabı kaldırdıktan sonra Ayarlar > Sistem Güncellemesi > Sağ Üstteki üç noktaya oradan da Yerel Güncelleme bölümüne dokunun, güncelleştirme paketini yani üstte indirdiğiniz dosyayı karşınıza gelen ekrandan seçin

- Güncelleme işlemi uzun sürecektir lütfen sabırlı olun ve bitmesini bekleyin, işlemin bitmesinin ve telefonun açılmasının ardından telefonunuz size Android'i başlatmak için parola girin şeklinde uyarı verecektir. Parola koymamış olsanız bile bu ekran gelecektir endişe etmeyin

- Telefonun ses açma ve güç tuşlarına aynı anda yaklaşık 15 saniye basılı tutun, Nubia logosunu görünce elinizi açma kapama tuşundan çekin sadece ses açmaya basılı kalsın

- Önünüze gelen menüde English seçeneğini seçin menüde hareket etmek için ses tuşlarını, onaylamak için açma kapama tuşunu kullanın.

- Wipe Data bölümüne girin ardından Wipe All Applications diyerek işlemi tamamlayın

- Açılışın tamamlanmasının ardından telefonunuz sıfır gibi açılacaktır, tekrardan kurulumunuzu yapıp kullanmaya devam edebilirsiniz, bu işlemlerin ardından güncellemeler otomatik gelecektir.

merhabalar z17 mini kvk garantili cihaz aldım yedekleme yapmadan cihazı rotladım ve twrp ile resurrection remix rom yükledim yukarıda ki orjinal romu yükleyebilirmiyim bu şekilde saygılarımla.

Seyit

Çavuş
Yönetici
Yönetici
Moderatör
merhabalar z17 mini kvk garantili cihaz aldım yedekleme yapmadan cihazı rotladım ve twrp ile resurrection remix rom yükledim yukarıda ki orjinal romu yükleyebilirmiyim bu şekilde saygılarımla.
Ne yazık ki TWRP üzerinden resmi ROM'lar yüklenemiyor yükleyebilmek için öncelikle resmi recovery yüklemeniz lazım.

Resmi recovery nasıl bulurum ve nasıl yükleyebilirim saygılarımla

Seyit

Çavuş
Yönetici
Yönetici
Moderatör
boot recovery sistem imajı hangisini işaretlemem gerek acaba saygılar

Seyit bey teşekkür ederim son sorum imajı recovery en yükledikten sonra üstteki romu kurabilirmiyim (sd kart aidatı mı yoksa tel hafızasından mı yükleme yapabilirim) saygılarımla

Seyit bey çok teşekkür ederim orjinal rom a döndüm saygılarımla.

bazı uygulamaları rootlu olunca kullanamıyorum o nedenle sordum. rootlu olmuyor yani degil mi

Son güncelleme ile neosafe şuan gözükmüyor tekrar nasıl kurabilirim