Neler yeni
Nubia Türkiye Forum

Türkiye'deki Nubia kullanıcılarının sorularını cevaplamak ve sorunlarını çözmek için oluşturulmuş bir topluluktur. Topluluğa üye olarak siz de bizlere destek olabilirsiniz.

• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Z17S Güncelleme ve Hatalar (TR)

Bu hatalar ile karşılaşan var mı?

• Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

• Bazıları ile

• Kullanılan toplam oy
    0
Selamlar arkadaşlar,
Doğum günümde z17s aldılar. Çok sevdiğim z17 modelini bırakarak z17s kullanmaya başladım. Haliyle içinde rom kaynaklı hatalar gözüme çarptı. Bazı hatalar var ki artık çileden çıkamama neden oluyor. Ben bir kaç hatayı paylaşmak istiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bu durumlar için nubia globale de mail attım. Nubia z5 den beri tüm modelleri kullanan biriyim. Türkiye de satılmasına çok sevinmiştim, ınstagram da çoğu fotoğrafım Nubia ile çekilmiş insanların oldukça dikkatini çekmişti. Fazla uzatmim konuya geri döneyim.
Karşılaştığım hatalar :

1- SMS (Operatörden gelen şu kişi sizi aradı bu kişi sizi aradı mesajına yanlışlıkla cevap verdim. Mesajlar gönderilmedi bildirimi geliyor fakat yanlışlıkla yazılan iletileri silemiyorum, çünkü sil yok)
2- Oyunlar (Çoğu oyunlardan otomatik atıyor, oyunun en güzel yerinde oyundan atıyor, game modunu açarsa süre bazen uzuyor ama oyundan çıkmaya devam ediyor)
3- Kamera (Kamera yazılım kaynaklı olduğunu düşünüyorum z17 den kötü çekim yapıyor. Doğa fotoğrafçısı olduğum için detayları incelerim bununla ilgili detay isterlerse z17 telefonumda durmakta karşılaştırma yaparak gönderebilirim)
4- Çin rom alışık olduğumuz için global romda tema olmaması çok üzücü.
5- Ses kaydı uygulaması yok.( Bu ülkelerin yasaları ile alakalı olduğunu düşünebilirim)
6- Batarya süresi z17 den daha kısa gidiyor. Bununda yazılımsal olduğunu düşünüyorum.
7- Ekran ışığı ayarı hareket etmiyor. Otomatiğe tıklayınca değiştirip tekrar otomatikten çıkarmanız gerekiyor.

Çin roma çok fazla güncelleme gelirken, global pazara sattığı telefonlara bu kadar kayıtsız kalmasını anlamıyorum. Umarım bir an önce güncelleme gelir.

NX595J
Nubia UI V5.1
NX595J_ENCommon_V1.08
Android 7.1.1

CPU 8
RAM 8
128gb

Saygılar
Sevgiler

Nubia globale attığım maile gelen cevap aşağıdadır.
Üreticen bilgi almadık diyor, üretici kendisi değil mi? Anlamadım...

Bir tane güncelleme var o da şunları kapsıyor..
NX595J_Z69_EN_VNG0N_V111

The update this time has fixed system bugs and improved user experiences.
System
Optimized: Updated Google safety patches
Optimized: Updated system app version

Communication
Fixed: when making HD voice calls to a phone supporting video calls, convert voice calls to video calls automatically;
Tools
Fixed: No sound for alarm after recording

The update contents this time include but not limited to the items listed above.

Google güvenlik yaması,
Sistem uygulaması güncellemesi,
Otomatik HD görüşmeleri videoyu çevirmek (ne demekse bu)
Kurduktan sonra alarm sesi düzeltilmesi,

Bu güncelleme yukarıdakiler ile sınırlı değildir... diyor fazlası nedir güncelledikten sonra görünecek.

Gelen mail:

Good day.

When does Android 7 come out for Nubia Handy we did not know, we did not get any information from the manufacturer.
For the latest updates, visit the manufacturer's website at : www.nubia.com.de
http://www.nubia.com/de/support.php

Best Regards and Have a nice day.
Nubia customer service
Hana Voborská
support.eu@nubia.com