Neler yeni
Nubia Türkiye Forum

Türkiye'deki Nubia kullanıcılarının sorularını cevaplamak ve sorunlarını çözmek için oluşturulmuş bir topluluktur. Topluluğa üye olarak siz de bizlere destek olabilirsiniz.

• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Uygulama kapanması-Gece Videosu-Güncelleme-Bildirim

Merhabalar Z17 mini ile ilgili bazı sorunlarım var, bunları yaşayan arkadaşlar var mı, çözümü ne olabilir ve güncellemenin katkısı oldu mu?

1-Herhangi bir uygulamadayken(youtube, instagram, oyun...) aniden uygulama kapanıyor (uzun kullanımdan dolayı bir ısınma durumu yok), sizlerde de oluyor mu?

2- Gece video çekerken kamera kötü (ön kamera daha iyi) fotoğraf çekerken sorun yok, bu video olayı versiyon 2 'ye yükseltince düzelme oldu mu?

3- widget koymama rağmen bildirim sorunu olabiliyor. (ki sessize aldığım whatsapp grupları da görüldüğü için telefonu gereksiz meşgul ediyor) . başka bir çözümü var mıdır. Launcher yazanlar olmuş, durumu çözüyor mu, çözüyorsa hangi launcher'ı önerirsiniz

4- güncelleme yaptıktan sonra ilk versiyona dönmek isteyenler var, güncellemeden sonra olumsuz yanlar nelerdir, ilk versiyon daha iyiyse güncellemeyeceğim.

Herkese şimdiden teşekkürler :)

BoZKuRT

Yüzbaşı
Moderatör
Merhabalar Z17 mini ile ilgili bazı sorunlarım var, bunları yaşayan arkadaşlar var mı, çözümü ne olabilir ve güncellemenin katkısı oldu mu?

1-Herhangi bir uygulamadayken(youtube, instagram, oyun...) aniden uygulama kapanıyor (uzun kullanımdan dolayı bir ısınma durumu yok), sizlerde de oluyor mu?

2- Gece video çekerken kamera kötü (ön kamera daha iyi) fotoğraf çekerken sorun yok, bu video olayı versiyon 2 'ye yükseltince düzelme oldu mu?

3- widget koymama rağmen bildirim sorunu olabiliyor. (ki sessize aldığım whatsapp grupları da görüldüğü için telefonu gereksiz meşgul ediyor) . başka bir çözümü var mıdır. Launcher yazanlar olmuş, durumu çözüyor mu, çözüyorsa hangi launcher'ı önerirsiniz

4- güncelleme yaptıktan sonra ilk versiyona dönmek isteyenler var, güncellemeden sonra olumsuz yanlar nelerdir, ilk versiyon daha iyiyse güncellemeyeceğim.

Herkese şimdiden teşekkürler :)
1)Uygulamadan atma sorununa denk gelmedim.Pubg ve mobile legends oynuyorum 2-3 saat herhangi bir oyundan atma sorunu olmadı.
2) Düşük ışıkta resim ve video çekerken ön kamera daha iyi çeker.Nedeni ise diyafram değerinin düşük olmasıdır.
3) Widget eklediğinizde sorunun düzelmesi gerekiyor.Microsoft Launcher veya Nova Launcher kullanabilirsiniz.
4)Bu konuda konu altında bilgi bulunmaktadır.

2) fotoğraf çekerken düşük ışıkta arka kamera gayet iyi çekiyor. videoda birden bozuluyor.
1) uygulamanın aniden kapanması donanımsal bir sorun olabilir mi, anakart ile ilgili falan? her zaman olmuyor zaten, saatlerce video izliyom bazen hiçbir sorun yok, bazen daha 10 dakika olmuşken kapanıyor

BoZKuRT

Yüzbaşı
Moderatör
2) fotoğraf çekerken düşük ışıkta arka kamera gayet iyi çekiyor. videoda birden bozuluyor.
1) uygulamanın aniden kapanması donanımsal bir sorun olabilir mi, anakart ile ilgili falan? her zaman olmuyor zaten, saatlerce video izliyom bazen hiçbir sorun yok, bazen daha 10 dakika olmuşken kapanıyor
Düşük ışıkta video çekerken çözünürlük fotoğrafa göre daha düşüktür.Diğer sorununuza birşey diyemem.Android 7.1.1 Nubia UI 5.0 arayüzlü romu kurup deneyin.

Merhaba
Malesef ilk aldığım günden beri uygulamadan atma işini yapıyor telefonum. Bu arada şarj almama sorunu için KVK ya götürdüm ve bu uygulama atma sorununu da söyledim fakat şarj soketini değiştirip sanırım telefonu açmamışlar bile bütün herşeyim duruyordu telefonda. Uygulama sorununa gelince iyice can sıkmaya başladı tekrar servise götereceğim sanırım.

Güç yönetimindeki power Dave management sekmesini kapat sorun çözülüyor

Bir aydır Z17 MiniS kullanıyorum ve bir iki gündür bende de uygulamadan atma başladı. Mesela Linkedin da birine mesaj yazıyorum pat atıyor yeniden başlatıyor sonra sıfırdan yazmak zorunda kalıyorum veya Instagram da bir anda atıyor yeniden başlıyor. Bazen yapmıyor bazen yapıyor. Daha önce saatlerce kullandığımıda biliyorum bir şey olmadı ama bir iki gündür başladı bende de.